درخواست های ارتباط
جستجو تنظیمات
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم تنظیمات
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

قرار دادن آدرس IP بر روی Interface های روتر میکروتیک

5 نظرات

ست نمودن IP برروی پورت های روتربورد


کانفیگ IP برای اینترفیس های هر روتربورد جز اولین اقداماتی است که در کانفیگ ابتدایی روتر ها باید انجام شود . در این مرحله قادریم بر روی هر پورت از روتربورد میکروتیک چندین IP کانفیگ نماییم . دقت نمایید که قبل از کانفیگ نمودن IP حتما برای هر پورت و یا اینترفیس اسمی قابل شناسایی تعریف نمایید که برای دسترسی به محیط Interface ها از منوی سمت راست گزینه Interface را انتخاب می نماییم و سپس وارد پنجره Interface list می گردیم . در این پنجره تمامی اینترفیس های موجود در روتر را اعم از ( اترنت , شبکه , وایرلس و ... ) حتی اینترفیس های مجازی مانند VPN و Vlan را می توان مشاهده نمود .

interface

interface list


برای مشاهده تنظیمات هر اینترفیس و یا تغییر آن با دوبار کلیک بر روی نام اینترفیس وارد پنجره تنظیمات آن اینترفیس می شویم که در ذیل تصویر آن را مشاهده می نمایید .

interface set


جهت ست نمودن IP برای هر اینترفیس می توان از زیر منوی Address واقع در منوی IP عمل نمود که پنجره ای تحت عنوان Address List برایتان باز می گردد که تمامی IP هایی که برروی میکروتیک می باشد نمایش داده می شود توجه داشته باشید ممکن است کنار IP حرف D نوشته شده باشد نمایشگر آن است که این IP بصورت خودکار از DHCP ست شده است .

address

Address List


با کلیک نمودن برروی دکمه ADD پنجره ای مطابق شکل زیر باز می گردد که می توان یک IP به یک پورت را اختصاص داد فقط دقت داشته باشید که IP هر پورت را در رنج متفاوت وارد نمایید که با پیغام خطا روبرو نشوید .

new address


DHCP کلاینت


یکی دیگر از قابلیت هایی که روترهای میکروتیک دارند این می باشد که قادرند برای گرفتن IP از DHCP هم استفاده نمایند که برای کانفیگ روتر میکروتیک در این حالت می توان به زیر منوی DHCP Client واقع در منوی IP مراجعه نمود که در ذیل تصویر آن آورده شده است .

DHCP


DHCP Client


برای اضافه نمودن DHCP برروی دکمه ADD کلیک می نماییم که پنجره ای باز می گردد که در آن ابتدا DHCP Client را روی هر پورتی که می خواهیم فعال باشد را مشخص می نماییم که برای هر پورت باید تنظیمات مربوط به خودش را انجام دهیم . گزینه use peer DNS زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که DHCP Sever شما قادر به ارسال آدرس DNS باشد .همچنین Use peer NTP هم مانند use peer DNS زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که DHCP Server شما قابلیت ارسال تنظیمات NTP را داشته باشد .

new DHCP Client


پس از نوبت به Add Default Roue می رسد که اگر Yes باشد تنظیمات Gateway از DHCP دریافت و به جدول روت اضافه می گردد . فقط توجه نمایید که اگر شما از قبل تنظیمات Default Route را بروی سیستم اعمال نموده باشید تنظیمات جدید نادیده گرفته می شود .
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

arrow