parand

دادن اینترنت به میکروتیک وازمیکروتیک به کاربران شبکه

سلام

من بااستفاده ازروترمیکروتیک دوسیستم به پورت های ETHER 2 و ETHER 4 ومودم روبه پورت ETHER1وصل کردم بااستفاده ازسرویس PPPOE Client رمزوپسورد ISP رودادم روترکانکت میشه ولی میخام کامپیوترهای هردوETHER 2 و ETHER 4 هم به اینترنت وصل بشن ولی متاسفانه تو Cmd دستور Ping 4.2.2.4 و ping 8.8.8.8 میگیرم REquest Time out میاره مشکل ازچیه ؟

چکارکنم تامشکل برطرف بشه؟

#pppoe_روی_روتر_میکروتیک #مشکل_pppoe_در_روتر_میکروتیک #اتصال_به_اینترنت_به_pppoe #share_کردن_اینترنت_با_میکروتیک #کاربرد_حالت_pppoe_در_مودم #مشکل_share_کردن_اینترنت_با_میکروتیک
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.

nat رو روی میکروتیک تعریف کردی؟

از روی خود میکروتیک اینترنت رو داری؟

کانال اختصاصی من در تلگرام https://telegram.me/ghanbarinetwork
علی کرمی

با سلام

توی قسمت فایروال nat های لازم را اضافه کرده اید ؟

parand

آره Nat هم تعریف کردم ولی بازشبکه اینترنت نداره، خودمیکروتیک اینترنت داره ، ولی شبکه نداره ؟

الان کل تنظیماتی که انجام دادم روRESET کردم میخام دوباره ازاول تنظیم کنم ؟

لازم به ذکره که مودم رودرحالت Bridge قراردادم ولی وقتی DHCP مودم روغیرفعال کردم الان تو میکروتیک هرچی Ping 4.2.2.4میگیرم میکروتیکم اینترنت نداره ، ولی وقتی DHCP مودم روفعال میکنم میکروتیک اینترنت داره ، دیگه نمیدونم باید DHCP مودم فعال باشه یا نه؟

ممنون میشم ازابتدا تا انتهاراهنمایی کنید؟

علی داوری

با سلام

بعد از تعریف nat مربوطه داخل میکروتیک، برای هر دو Ether هم Dhcp Server را فعال نمایید.در ضمن Route مربوط به Gateway فراموش نشه.

parand

ممنون میشم تصویری برام بزارید؟

علی کرمی

ابتدا به اینترفیس ها ip می دهید

در این مثال ether1 به مودم adsl با ip 192.168.1.2/24

ether2 به کامپیوتر 1 متصل است ip 192.168.100.1/24

ether3 به کامپیوتر 2 متصل است ip 192.168.200.1/24

وب سایت توسینسو

در قسمت route باید یک default route ایجاد کنید اگر از مودم adsl آی پی می گیرد خودبه خود ایجاد می شود

وب سایت توسینسو

سپس nat ها را ایجاد کنید

وب سایت توسینسو

action را نیز تنظیم کنید

وب سایت توسینسو

سیستم ها را تست می کنیم

وب سایت توسینسو

وب سایت توسینسو

parand

سپاسگزارم ازراهنماییتون من طبق راهنمایی های آقای ali_arak پیش رفتم وازکارم اسکرین شات گرفتم ولی تومیکروتیک پینگ از 4.2.2.4 و 8.8.8.8 میگیرم درقسمت Status=net Unrechable میاره وتو Cmd از دو آیپی پینگ گرفتم Reply میاره ولی متاسفانه توقسمت Status میگه unknown host مشکل ازچیه؟

وب سایت توسینسو

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید؟

parand

ممنون وسپاسگزارم ازآقای ali_arak به خاطر راهنمایی هاشون مشکلم برطرف شد.

حالامیخام این دوسیستم از سرورVpn استفاده کنن یعنی برای هرسیستم مثلا 10 مگ اختصاص بدم .

ممنون میشم آموزش این سوالم روبه صورت تصویری بگزارید؟

mehdi.rahimi

من تقریبا همین مشکل رو دارم

میکروتیک با کابل به مودم وصله . و وایرلس تو مود AP Bridge هستش. کلاینت ها وصل میشن بهش ولی به جایی پینگ ندارن.

میکروتیک 8.8.8.8 رو پینگ داره، ولی نمیتونه کلاینت ها رو پینگ کنه

رنج آی پی اترنت1 و وایرلس هم یکیه .

دوتا سورس نت ساخته شده. روت ها هم طبق تصویرن. dhcp سرور هم فعاله و DG روی آی پی اینترفیس وایرلسه.

میکروتیک

مشکل کجاست؟

hackert41389

باسلام و عرض ادب

ممنون میشم راهنماییم کنید:

من یه سوییچ دارم که 20 عدد دوربین آی پی از طریق فیبر نوری به این سوییچ وصل هستند.

و 4 عدد سیستم به این سوییچ وصل هستند و به دوربین ها دسترسی دارند.

بنده یه روتر میکروتیک 493g خریداری کردم که با وین باکس مدیریت میشه.

حال این 4 سیستم نباید به تمام دوربین ها دسترسی داشته باشند . یعنی هر سیستم به بعضی دوربین دسترسی داشته باشه.

بنده سوییچ رو به پورت 1 میکروتیک وصل کرده ام و سیستم هارو به ترتیب به پورتهای 2و3و4و5 وصل کردم.

حال میخواهم دوربین هارو از پورت 1 به پورتهای 2و3و4و5 هدایت کنم که هر سیستم دوربین های مربوط به خودشون رو داشته باشن.

خیلی ممنون

hackert41389

کسی نیست کمک کنه؟

jimbo.boing

با سلام

حالا اگر بخوایم به یک اتر مثلا 5 نت بدیم و یا همه ی اتر ها رو اینترنت دار بکنیم باید به چه صورت عمل کنیم؟

باتشکر از همه ی اساتید

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....